- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Spice Mixing Machine
Spice Mixing Machine
Pioneers in the industry, we offer namkeen masala mixer machine and masala mixer ribbon blender from India.
Namkeen Masala Mixer Machine
Product Price: Rs 2,89,150 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Mixer Blender |
| Material of Contact Parts | SS 304 |
| Heating Type | Electric |
| Motor Power | 3 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 100 kg |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Blender Type | Ribbon Blender |
| Application | Food Processing |
| Discharge Type | Bottom Discharge |
| Phase | Three Phase |
| Country Of Origin | Made In India |
Additional Information:
- Item Code: MIX-100
- Production Capacity: 100KG PER BATCH
- Packaging Details: WOODEN BOX PACKING
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Masala Mixer Ribbon Blender
Product Price: Rs 3,24,500 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Production Capacity | 100 kg |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Phase | 1 Phase |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 3 HP |
- Harikrishna Techno India Our product is customized as per the requirement of customer
- Our product is highly appreciated by customers.
Yes! I am InterestedRequest A Callback