- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Rasgulla Making Machine
Rasgulla Making Machine
Offering you a complete choice of products which include gulab jamun machine, gulab jamun making machine and rasgulla making machine.
Gulab Jamun Machine
Product Price: Rs 3,12,700 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Production Capacity | 10000 pcs/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS 304 |
| Phase | Single Phase |
| Capacity | 10,000 Pcs/Hr |
| Voltage | 230 V |
| Usage/Application | Commercial |
| Machine Body Material | SS |
| Power Source | Electric |
| Product Type | Kala Jamun, Gulab Jamun, Rasgulla |
| Country Of Origin | Made In India |
| Frequency | 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Gulab Jamun Making Machine
Product Price: Rs 3,12,700 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 10000 Kg/Day |
| Voltage | 320 V |
| Machine Body Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 Phase |
| Electric Motor | 1 H.P. + 0.25 H.P |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Rasgulla Making Machine
Product Price: Rs 3,12,700 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity(Kg/Day) | 500 |
| Voltage | 220V |
| Body Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Fully Automated |
| Power Source | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Harikrishna |
Yes! I am InterestedRequest A Callback